На Хмельниччині гроші вже пішли за пацієнтами

Сім закладів первинної медико-санітарної допомоги в нашій області вже одержали гроші за пацієнтів, які оформили з їхніми лікарями медичні декларації
медична реформа
Хмельниччина

У липні, як і обіцяла влада, медичним закладам, з якими уклала контракти Національна служба здоров’я України, почали надходити гроші за новою схемою фінансування. Відтепер вони отримуватимуть фіксовані річні ставки за кожного пацієнта, який підписав медичну декларацію з їхніми лікарями. Сума цієї ставки, як і передбачалось, диференційована за віком пацієнта. Найдорожче «вартують» діти у віці до 5 років. За них держава дає по 1480 гривень на рік. Діти віком від 6 до 17 років обійдуться державі у 814 гривень. Найдешевше «коштують» дорослі квітучого віку: від 18 до 39 років. За них готові платити лише по 370 гривень. У 444 гривні обійдуться бюджету ті, хто вже «нагуляв» трішки хвороб і потребує більш ретельного ставлення медиків. Це – пацієнти у віці від 40 до 64 років. І нарешті 65-річні та старші володарі «букетів» недуг забиратимуть з бюджету по 740 гривень, пише khmelnytsky.com.ua.

Відтепер медзаклади, які мають контракт із НСЗУ, зможуть самі планувати свої витрати, в тому числі й видатки на зарплату медикам. Тож ідеологи медичної реформи очікують, що зарплата лікарів ПМСД має відчутно зрости, і працювати в такій установі нарешті стане престижно.

Крім того, міністерство охорони здоров’я наголошує, що суми виплат за пацієнтів змінюватимуться, фактично – збільшуватимуться, щомісячно – залежно від кількості нових підписантів декларації. Водночас, медзакладам продовжать фінансування і за тих пацієнтів, які ще не підписали медичної декларації, а продовжують обслуговуватись у них за територіальним принципом. Щоправда, такі пацієнти чомусь коштують найдешевше: їх оцінили лише по 240 гривень за кожного.

Тим часом, сім закладів-піонерів медичної реформи на Хмельниччині вже отримали сумарно майже 8 мільйонів 700 тисяч гривень.